Çocuklara yönelik robotik ve kodlama eğitimi;çocuklarınız kodlama kursumuzla çağı yakalasın.

Kodlama diğer adıyla programlama kelime anlamıyla belirli şartlara ve düzene göre yapılması öngörülen işlemlerin bütünü anlamına gelir. Programlama bilgisayara ya da elektronik devre ve mekanik sistemlerden oluşan düzeneklere bir işlemi yaptırmak için yazılan komutlar dizisinin bütünü veya bir kısmı olarak tanımlanır.

Neden Çocuklara Programlama Öğretmeliyiz?

Bilgisayar alanında çok önemli isimlerin hepsinin ortak özelliği küçük yaşta programlama öğrenmiş olmalarıdır. Teknolojideki gelişmeler sistematik ve alternatif düşünme becerisini geliştiren, olaylar arasındaki bağlantıyı görmeyi sağlayan programlamayı hem eğlenceli hem de öğretici olarak çocuklara öğretebilmek artık mümkün hale gelmiştir. Özet olarak programlama öğrenmek insana ; sistematik düşünme, problem çözebilme, olaylar arasındaki ilişkileri görebilme, yaratıcı düşünebilme gibi yetiler kazandırır.

Küçük yaşta programlama öğrenmenin önemini kavrayan programcılar bunu kolayştırmak için çeşitli araçlar ve diller geliştirdiler.Çocukalara programlamayı sevdirecek ve eğlendirecek şekilde hazırlanmış bir çok uygulama mevcuttur.

Çocuklarımızın  tekneolojik araçları amacına uygun olarak kullanmalarını hedeflemekteyiz.Çocuklarınız için hazırlamış olduğumuz atölyemizde deneyimli kadromuzla eğlenerek öğrenmeleri için bekliyoruz.

Çocuklara yönelik robotik çalışmaları ve kodlama eğitimi, çocuklarınız kodlama kursumuzla çağı yakalasın.

+90 5337000853 numaramızdan bizi arayın

Whatsapp’tan mesaj atmak için tıklayın