Mental Aritmatik Kursları,beyin egzersizleriyle çocuğunuzun konsantrasyonunu ve dikkat becerileri gelişir.

Mental aritmetik eğitimi özellikle 5 ile 12 yaş arasındaki çocukların beyin gelişimine fayda sağlayan bir sistemdir. Hafıza ve zekanın % 75’i 3 ile 7 yaş arasında oluşmaktadır. Zekayla ilgili büyük bir gelişim 5 yaşında tam olarak şekillenmektedir. Öyle ki 5 yaşın altında uygulanan zeka testlerinin sonuçları güvenilir değilken, 5 yaş ve üzerinde uygulanan zeka test sonuçları güvenilirdir. 5 yaş bu anlamda alt sınırdır.12 yaş da genel olarak çocukların ergenlik döneminin tamamlandığı sınırdır.

Şüphesiz beynin gelişmesi 12 yaşından sonra da devam ediyor. Ancak ergenlik çağının tamamlanması ile beyindeki plastisite de tamamlanıyor. Beyindeki plastisitenin tamamlanması beyindeki uzmanlaşma, yani ihtisaslaşmanın tamamlanması demektir. Bunun açıklaması şudur: Ergenlik çağını geçtiğim için benim beynimde ihtisaslaşma tamamlanmış durumdadır. Beynimdeki her bölge öyle uzmanlaşmış ki, başka bir görevi devir alabilecek hiçbir bölge yoktur. 7 – 8 yaşındaki bir çocuk henüz ergenlik çağını tamamlamadığı için, gelişime ve öğrenmeye acıktır.

Beyin gelişimi tamamlanmayan bir insanın beynindeki bir başka bölgeye, bir başka bölgenin işi yaptırılabilmektedir. O zaman doğru eğitim ve tekniklerle sol yarım kürenin yaptığı matematik işini beynin sağ yarım küresine de yaptırabileceğimiz ortaya çıkmaktadır. Ancak beynindeki bir başka bölgeye, bir başka bölgenin işinin yaptırılabilmesi ergenlik çağının tamamlanması ile sınırlıdır. Beynin iki yarım küresinin birlikte ve dengeli kullanılmasının sinerji yarattığını duymuşsunuzdur. Bu şu demektir; sadece beynin sol yarım küresiyle matematik yapmak çok sınırlı iken, beynin sağ yarım küresine de matematik yaptırabilmek beyinde kat kat kapasite artırımı sağlamaktadır. Doğru eğitim ve tekniklerle sol yarım kürenin yaptığı matematik işini beynin sağ yarım küresine de yaptırılabileceği gerçeğine dayanarak mental aritmetik sisteminin daha çok 5 ile 12 yaş arasındaki çocuklara fayda sağlayacağını söyleyebiliriz.

  • Mental aritmetik eğitimi almış bir öğrencide ne tür gelişmeler oluyor?

Doğru tekniklerle ve online çalışmalarla desteklenmiş bir Mental Aritmetik Beyin Egzersizleri eğitimini tamamlayan çocuklarda şu tip gelişmeler gözlenmektedir;

Yüksek konsantrasyon,

Gelişmiş dinleme becerileri,

İleri seviyede analitik düşünme yeteneği,

Hızlı matematik becerileri,

Güçlü hayal gücü,

Odaklanma kolaylığı,

Gelişmiş hafıza gücü,

Gelişmiş yaratıcı problem çözme yeteneği,

Hızlı zeka gelişimi.

 

Mental Aritmatik Kursları,Beyin Egzersizleriyle çocuğunuzun konsantrasyonunu ve dikkat becerileri gelişir.

 

+90 5337000853 numaramızdan bizi arayın

Whatsapp’tan mesaj atmak için tıklayın