Çocuğunuzun matematiğini oyunlarla geliştirelim. Çocuklarınıza yeni bir pencere acıyor,farklı bir bakış açısı sunuyoruz.Düşünmeyi öğretiyoruz.

Oynamasını bilmeyen bir çocuk, hiçbir zaman düşünmesini öğrenmeyecek olan bir büyüktür.” der Jean Chateau. Gerçekten de böyle değil mi? Ne zaman oyun oynamaya kalksak mutlaka bir arkadaş çevresiyle etkileşime girmeli, belli kurallara uymalı, sıra beklemeyi öğrenmeli, yeri geldiğinde oyundan dışarı çıkmalı, kendini ifade etmeyi,zihinsel becerilerini geliştirmeyi öğrenmeli, vücudumuzu kullanmalı ve tüm becerilerimizi etkin hale getirmeliyiz.

 

 Çocukluğun en üst gelişimi oyundur. Çünkü bu çocuğun ruhunda neler olduğunu tek başına serbestçe ifadesidir… Çocukların oyunu sadece bir spor değildir, birçok anlamla doludur. Çocuklar oyun yoluyla hayatı  öğrenme fırsatı yakalarlar,farklı oyunlarla sahip oldukları becerileri ortaya çıkarırlar. Çocuklar sorunları bir yetişkin gibi ifade edemeyebilir ancak oyun ile ruhsal dışavurum gerçekleştirir.Böylece biz de oyun ortamında izlediğimiz çocukları daha yakından tanıma fırsatı yakalarız.

Zeka oyunları dersi ayrıca öğrencilerin akranlarıyla beraber vakit geçirmelerine, sosyalleşmelerine, enerjilerini ekran başından ziyade arkadaşlarıyla sosyal ortamlarda geçirmesine de imkan tanıyacaktır.

Zeka Oyunları dersinin uzun vadede çocukların diğer derslerine ve hayata adapte olmalarına ciddi katkıları olacağını düşünüyoruz. İyi planlandığı ve okullarımızda sağlıklı şekilde işlendiği takdirde bu ders sayesinde öğrencilerimizin, bilgisayar ve televizyon bağımlılığı probleminin de azalacağına gönülden inanıyoruz…

Merkezimizde oynatılan zeka oyunları; çocukların ve siz yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, yaratıcılık, dikkat – konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlar.

Aynı zamanda ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık ve isabetli karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkan sağlayan oyunlardır.

Çocuğunuzun matematiğini oyunlarla geliştirelim. Çocuklarınıza yeni bir pencere acıyor,yeni bir bakış açısı sunuyoruz.Düşünmeyi öğretiyoruz.

+90 5337000853 numaramızdan bizi arayın

Whatsapp’tan mesaj atmak için tıklayın