Kişiselleştirilmiş,nitelikli satranç kursu.

İster evinizde isterseniz merkezimizde birebir satranç özel ders.Tecrübeli eğitmenler eşliğinde turnuvalara hazırlık ve katılım rehberliği.

Eğitmenimiz tarafından seviye tespit yapılan öğrenciler, merkezimizde bulunan başlangıç, orta ve ileri düzey satranç derslerine yönlendirilir. Satranç derslerine katılımda gruplar belirlenirken yaş ve seviye göz önünde bulundurulur.Uygun gruba yönlendirilen öğrenciler sene içerisinde  eğitim alırlar. Merkezimizde  satranç dersleri ise haftada 2 ders (40+40 dakika) ayda 8 ders olarak verilmektedir.Satranç grubları en fazla 4 öğrenciden oluşmaktadır.

Satranç,iki oyuncu arasında oynanan bir zeka oyunudur. Bu oyun satranç tahtası denilen 8×8’lik kare bir alan üzerinde  satranç taşları ile oynanır. Toplam 64 karenin yarısı siyah, yarısı beyaz renklerden oluşur. Taraflar beyaz ve siyah renkli taşları alırlar, her oyuncunun bir seferde bir hamle yapmasıyla oyun gelişir. Oyunun başında beyaz ve siyahların 16 taşı bulunur. Bunlar bir Şah, bir vezir, iki kale, iki fil, iki at ve sekiz piyondan oluşur. Oyunun amacı karşı tarafın şahını mat etmektir.
Satranç 6. yüzyılda Hindular tarafından oynanmaya başlanmış, oradan dünyaya yayılmıştır.

Amacı
Oyunun amacı rakip şahı mat etmektir. Bunun anlamı rakip şahın bulunduğu karenin tehdit altında bulunması ve tehdit altında olmayan bir kareye kaçış ya da tehdidi engelleyecek başka bir hamlesinin olmamasıdır. Eğer bir oyuncunun şahının bulunduğu kare tehdit altında olmadığı halde bu oyuncunun legal hamlesi kalan tek taşı şahı ise ve de şahının tehdit altında olmayan bir kareye yapabileceği bir hamlesi yoksa oyun pat olur, yani berabere biter. Ayrıca oyun herhangi bir anda oyunculardan birinin yenilgiyi kabul etmesi veya bir oyuncunun beraberlik teklif etmesi ve diğerinin de bunu kabul etmesiyle de sona erebilir. Oyun sırasında taşları avantajlı yerlere yerleştirerek rakibin hareketini kısıtlamak ve rakibin taşlarını almak yoluyla gücünü azaltmak esastır. Her taş, kurallara göre ulaşabileceği bir karedeki rakip taşın bulunduğu kareye yerleşerek, yerinden ettiği taşı oyun dışı bırakma gücüne sahiptir, buna taş almak denir. Alınan taş oyuna bir daha geri dönemez ancak bulunduğu hattın son karesine varan bir piyon, oyun haricinde bulunsun bulunmasın, arzu edilen başka bir taşla değiştirilebilir

Kişiselleştirilmiş,nitelikli satranç kursu.İsterseniz evinizde isterseniz merkezimizde birebir satranç özel ders.Tecrübeli eğitmenler eşliğinde turnuvalara hazırlık ve katılım rehberliği.

SATRANÇTA EN İYİ OLMANIN YOLU

  • Hergün satranç oynayın
  • Satranç ustalarının oyunlarını izleyin
  • Turnuvalara katılın
  • Analiz yapın
  • Taktik bulmacaları çözün

 

+90 5337000853 numaramızdan bizi arayın

Whatsapp’tan mesaj atmak için tıklayın